Anasayfa  |   İletişim  | AR - EN
Eğitim Fakültesi
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
Fakülte Hakkında

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Eğitim Fakültesi, 2016-2017 akademik yılında Üniversitemizin Küçük Çamlıca Yerleşkesinde, okul öncesi eğitim ile ilköğretim ve orta öğretim kurumlarına öğretmen yetiştirecek olan üç program ile eğitime başlayacaktır. Fakültemizde, Okul Öncesi Öğretmenliği, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık ile Türkçe Öğretmenliği programlarında, bilimsel birikim sahibi ve yetkin bir akademik kadroyla, gerekli teknik donanımın kullanıldığı sınıflarda eğitim verilecektir. Amacımız, kendine güvenen, başarılı, alanında iyi yetişmiş, alan bilgisi yanında program müfredatında yer alan seçmeli derslerle genel kültür bilgisine de sahip öğretmenler yetiştirmektir. 


Fakültemizde lisans eğitimini tamamlayan öğrenciler, yeni teknolojileri kullanabilen, dinamik bir hayatın gereklerine uygun eğitim verme yeterliliğine sahip öğretmenler olarak hizmet edecekler, hem ülkemizde hem de yurt dışında emsalleri ile yarışabilecek düzeyde olacaklardır.


Öğrencilerimiz, ulusal ve uluslararası öğrenci değişim sistemi olan Erasmus, Farabi ve Mevlana programlarına bağlı olarak farklı yükseköğretim kurumlarında da eğitim alabileceklerdir. Ayrıca, fakülte içindeki bölümler ile üniversitemizin diğer fakültelerindeki programlarda Çift Anadal ve Yan Dal yapma hakkına sahip olacaklardır.  


Eğitim Fakültesi’nin 2016-2017 eğitim-öğretim yılında öğrenci kabulüyle birlikte, hem üniversitemiz öğrencilerine hem de başka üniversitelerin son sınıflarında öğrenim gören ya da mezun olmuş öğretmen adaylarına, Yükseköğretim Kurumu’nun tahsis edeceği kontenjanlar çerçevesinde Pedagojik Formasyon Sertifikası eğitimi verilecektir. 

 
Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi
. . .